GaleriaKuchniaMebleKuchnia otwarta czy zamknięta? - proever

13 maja 2017przez proever0

Modern white kitchen with island and white furniture

Podczas generalnego remontu mieszkania lub przy wyborze projektu domu lub mieszkania od dewelopera, warto zastanowić się, która z opcji będzie lepszym rozwiązaniem – czy będzie to kuchnia otwarta czy kuchnia zamknięta. O tym wyborze powinien przede wszystkim przesądzić sposób dziennego funkcjonowania w domu oraz czas, jaki spędzamy w kuchni. Niezmiernie istotny jest także fakt, w jaki sposób podchodzimy do utrzymywania porządku i czy nie przerazi nas wizja natychmiastowego sprzątania po przygotowaniu potrawy.

 

Zalety i wady kuchni otwartej.

 

Decydując się na kuchnię otwartą z pewnością stawiamy na efekt wizualny oraz szereg możliwości, jakie daje nam otwarta przestrzeń. Domownicy są wciąż razem, osoba przygotowująca posiłek może w tym samym czasie brać aktywny udział w rozmowie, na przykład z gośćmi.

Kuchnia otwarta ma także swoje wady, chodzi wiele osób często o tym zapomina. Pracujące sprzęty AGD mogą drażnić domowników, którzy w spokoju chcą porozmawiać lub pooglądać telewizję w salonie. Dodatkowo, wystrój kuchni musi być ściśle podporządkowany wystrojowi salonu.

Kuchnia otwarta wymaga od nas ciągłego trzymania porządku, ponieważ w przypadku zalegających brudnych naczyń, zapachy będą rozprzestrzeniać się na całą powierzchnię. Kuchnia o charakterze otwartym będzie intensywniej wabić domowników wspaniałymi aromatami potraw, ale także da się we znaki, kiedy to zapomnijmy umyć naczyń tuż po posiłku. Dodatkowo wszelkie nie schowane napoje oraz potrawy mogą razić w oczy.

Doskonałym wyjściem wydaje się wyspa kuchenna, która częściowo może zasłonić przestrzeń kuchni, a także pomieścić sprzęty, których nie chcielibyśmy widzieć z salonu takie jak na przykład zmywarka.

 

Kuchnia zamknięta – plusy i minusy

 

Kuchnia zamknięta jest doskonała dla wszystkich prawdziwych miłośników gotowania, którym nie przeszkadza moment odosobnienia podczas przygotowywania posiłków. Tutaj mogą odnaleźć swoją chwilową oazę spokoju oraz w skupieniu gotować. Reszta domowników może spędzać czas na absorbującej rozmowie lub oglądając telewizję, nie spodziewając się nawet, co zaraz wyląduje na talerzu.

Pracujące w tle sprzęty AGD nie będą zagłuszać ciszy obecnej w salonie, a sama kuchnia będzie mogła być urządzona w zupełnie odmiennej stylistyce, niż salon. To także wygodne rozwiązanie podczas kolejnego remontu. Decydując się na taki krok wystarczą środki na odświeżanie tylko jednego pomieszczenia jednocześnie, co w przypadku kuchni otwartej byłoby niedopuszczalne.

Kuchnia zamknięta jest więc bardziej przestrzenią roboczą, która nie będzie razić w oczy, jeżeli to zostawimy na widoku garnki z potrawami. Dodatkowo, zamknięta kuchnia dostarcza poczucia intymności i może być cudownym miejscem na szczerą i prywatną rozmowę podczas wspólnego przygotowywania posiłków.

Minusem kuchni zamkniętej jest fakt, że jeśli nie będzie tam wystarczająco miejsca do spożywania posiłków, to naczynia wraz z potrawami będzie trzeba przenosić do salonu, który w ten sposób przyjmie funkcję jadalni. Może to rodzić pewne problemy z utrzymaniem porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogranicza nas tylko wyobraźnia
Zapewniamy najwyższą jakość, atrakcyjne ceny oraz terminowość.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.

Mamy nadzieję, że skorzystacie Państwo z naszych usług i produkowane przez nas meble staną się wyposażeniem także i Państwa domu.
Dołącz do nas
https://www.instagram.com/p/BlptAdwHOrR/

Copyright by Proever.  All rights reserved.